Cum arată o zi  din viața unui student la SNSPA? Vino să ne cunoaștem și să ne distrăm împreună în cadrul cursurilor deschise, simulărilor de stagii de practică, conferinţelor și workshop-urilor pregătite special pentru liceeni

Zilele Porților Deschise la SNSPA - evenimente speciale pentru liceeni (18-22 aprilie)

În perioada 18-22 aprilie 2016, Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative (SNSPA) organizează o serie de evenimente integrate în perioada dedicată activităţilor educative extracurriculare şi extraşcolare, în cadrul programului naţional „Şcoala altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun!“.

Evenimentele sunt organizate în cadrul unei noi ediţii a „Zilelor Porților Deschise la SNSPA”.  În plus, elevii vor putea discuta cu studenţii şi profesorii din cadrul SNSPA, la standurile special amenajate, astfel încât toți cei care doresc să susțină admiterea din vară să fie cât mai bine informați privind oferta educațională a universităţii. Toate evenimentele se vor desfăşura la noul sediul al SNSPA (Bd. Expoziţiei, nr. 30 A, sector 1), între orele 10.00-18.00.

cool

Click aici pentru programul complet – cele mai cool evenimente didactice și de business adresate liceenilor

Cadrele didactice care doresc să participe împreună cu elevii la „Zilele Porților Deschise la SNSPA” sunt rugate să trimită un mail la adresa [email protected], cu numărul de elevi participanţi şi evenimentele selectate de aceştia, până luni, 11 aprilie 2016.

Elevii se pot înscrie și individual, completând acest formular, până luni, 11 aprilie 2016.

Vă aşteptăm!