BizMastersLogo

BizMasters reprezintă un proiect inovator, ce s-a născut în 2010. Acesta a luat contur la iniţiativa unei echipe de studenţi de la două masterate de succes din cadrul SNSPA: „Comunicare în Afaceri” şi „Brand Management şi Comunicare Corporatistă”, ambele coordonate de conf.univ.dr. Florina Pînzaru. La sfârşitul anului 2011, proiectul a fost preluat de o echipă de studenţi din cadrul Facultăţii de Management SNSPA, ce şi-a propus să continue activitatea începută de colegii mai mari, dar şi să extindă ideile acestora la alt nivel.

Misiunea BizMasters este de a promova o continuă legătură între mediul academic românesc şi cel de afaceri, în sprijinul formării tinerilor specialişti în domeniul managementului. BizMasters se adresează studenţilor actuali şi viitori, cadrelor didactice, practicienilor, dar şi tuturor persoanelor interesate de sfera managementului şi a leadershipului. În cadrul proiectului se organizează conferințe și workshopuri care s-au bucurat de succes în rândul studenților.

Obiectivele proiectului:

• Întărirea legăturii dintre studenţi şi practicieni prin realizarea de conferinţe cu tematică specifică managementului şi domeniilor conexe;
  • Furnizarea de cunoştinţe şi abilităţi suplimentare studenţilor prin realizarea de workshopuri cu tematică specifică managementului şi domeniilor conexe;
  • Crearea unei comunităţi online pasionate de domeniul managementului prin reţelele de socializare;
  • Încurajarea lecturării presei şi literaturii de specialitate prin promovarea celor mai interesante publicaţii legate de mediul de afaceri;
  • Promovarea de oportunităţi (evenimente, internshipuri, cursuri, etc.) pentru studenţi prin intermediul newsletter-ului;
  • Creşterea performanţelor academice prin implicarea studenţilor în activităţi extracuriculare.

Coordonatori ai proiectului – următorii  absolvenți ai facultății: Iulia Dulea, Mihai Lazăr, Andrei Mărmureanu.

Membrii echipei BizMasters: Maria Alexandra Anghel, Maria Ghiță, Oana Decuseară, Mihaela-Larisa Matei, Alexandra Daniela Bulancea, Diana Lehăduș, Alexandra Murtaza, Cristina Tănasie.

Mai multe informații privind BizMasters sunt permanent actualizate pe pagina de Facebook a evenimentului.