Facultatea de Management pune accentul pregătirea practică a studenților săi. Numai combinând o solidă pregătire teoretică, cu dobândirea unor abilități practice și experiență directă pe piața muncii, absolvenții pot deveni în cel mai scurt timp profesioniști recunoscuți și respectați de mediul de afaceri. Parte a acestei pregătiri este și constituirea cadrului propice ca studenții facultății să intre în dialog direct cu reprezentanții mediului de afaceri românesc. De asemenea, periodic, profesorii Facultății de Management organizează cursuri altfel, în cadrul cărora studenții pot lua parte la activități practice – menite să le dezvolte abilitățile și competențele.

În acest context, la cursurile dechise ale Facultății de Management sunt invitați în mod frecvent specialiști și oameni de afaceri de succes, pentru a dezbate ultimele tendințe din businessul românesc și internațional. La aceste întâlniri pot participa toți cei interesați.

Arhivă evenimente

Training