Comunitatea academică a Facultății de Management este formată din studenții și absolvenții facultății, din cadrele didactice titulare și asociate, precum și din personalul tehnic al SNSPA. Numai împreună putem colabora pentru a transforma facultatea într-un mediu de muncă și dezvoltare personală prietenos și stimulant. Comunitatea academică a SNSPA este un loc în care studenții și absolvenții pot să își creeze conexiuni personale și profesionale, pot să învețe și să își dezvolte abolități personale și profesionale necesare unei cariere de succes.

Pentru strângerea legăturilor dintre membrii comunității academice a facultății, precum și pentru a răsplăti implicarea și realizările membrilor săi, se organizează anual evenimente deosebite:

Zilele Facultății de Management
Balul Facultății de Management