Masteranzii înscriși în programul de Management și branding corporativ (MBC) sunt invitați în data de 4 octombrie 2017, în intervalul orar 18.00-20.00, la prima dezbatere din acest an universitar: Brand made in România: ce urmează?Evenimentul va avea loc la sala 804, etaj 8, SNSPA (bd. Expoziției nr. 30A) și este deschis tuturor studenților Facultății de Management, care pot participa alături de masteranzii MBC.

Dezbaterea Brand made in România: ce urmează?  își propune să exploreze, alături de practicieni și teoreticieni, aspecte precum potențialul de internaționalizare a brandurilor românești, factorii de succes și de risc în crearea de branduri, condițiile de apariție și de dezvoltare de branduri corporate puternice în România, precum și provocările pentru managerii care dezvoltă branduri azi.

• Detalii pe pagina de Facebook a masteratului MBC, aici.
  • Organizator: coordonator MBC, lect. univ. dr. Andreea Mitan.