În prezent, în Facultatea de Management din SNSPA funcționează trei centre de cercetare:

• Centrul de Cercetare în Management (CCM) – condus de conf. univ. dr. Mădălina Vătămănescu
  • Centrul pentru Studiul Organizațiilor Responsabile (COSR) – condus de conf. univ. dr. Alexandra Zbuchea
  • Centrul de Leadership și Inovare (CLI) – condus de dr. Ioana Petrescu

În perioada februarie 2013- mai 2018, activitatea de cercetare din cadrul facultății a fost organizată în cadrul Centrului de Cercetare în Management și Leadeship (CCML), condus de conf. univ. dr. Florina Pînzaru (directori adjuncți: conf. univ. dr. Mădălina Vătămănescu și lect. univ. dr. Sergiu Stan). CCML, adiacent activității de cercetare, a derulat proiecte de anvergură, cum ar fi: revista de specialitate  Management Dynamics in the Knowledge Economy, indexată în peste 10 baze de date internaționale; proiecte de networking academic și transfer tehnologic – conferința internațională  Strategica, organizată în parteneriat cu Banca Națională a României și parteneriate strategice cu instituții de referință din România – Barometrul industriei din România – realizat în colaborare cu IRSOP Market Research and Consulting.